Hakkımızda

Hakkımızda

2012 yılında kurulan Kocaeli Sistem Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, Kocaeli'nin ilk özel gıda kontrol ve analiz laboratuvarıdır. T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu 'Gıda Kontrol Laboratuvarlarının Kuruluş, Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul ve Esaslarının Belirlenmesine Dair Yönetmeliğe' uygun olarak kurulan Kocaeli Sistem Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü'nden 16.01.2012 tarihinde almış olduğu kuruluş izni ve 10.09.2012 tarihinde almış olduğu faaliyet izni ile çalışmalarına başlamıştır.
 
Kocaeli ve bölgesinde gıda üretimi yapan firmalara gıda analizleri konusunda hizmet veren Kocaeli Sistem Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, sunduğu hizmette ilk hedef olarak müşteri memnuniyetini benimsemiş, çalışma izninin ardından TÜRKAK'a başvurusunu yaparak akreditasyon alarak çalışmalarına devam etmiştir. 2017 yılında geçirdiği TÜRKAK denetiminden de başarı ile geçen Kocaeli Sistem Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, TÜRKAK akreditasyonunu uzatmıştır.
 
Kocaeli ve bölgesindeki müşterilerine gıda analizleri konusunda hizmet veren Kocaeli Sistem Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal analizlerin yanı sıra müşterilerine gıda ile temas eden ambalajların analizi, yapı tayini analizi, ve kullanım suyu analizi, alanlarında da çözüm ortağı olmaktadır.
 
Kocaeli Sistem Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı konusunda uzman kadrosu ve son teknoloji ekipmanları ile güncel gelişmeleri de takip ederek gıda analizi ihtiyacı bulunan müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam etmektedir. 
                                                                                                                                   
Mesaj Gönderin Hemen Ara